top of page
  • Yazarın fotoğrafıMobil Ödeme Ofisi

Mobil Bozum

Güncelleme tarihi: 9 Ağu 2022

Mobil Bozum Nedir?

Mobil ödemeyi bozdurmak yani mobil bozum işlemi yaşanılan ekonomik sıkıntılardan dolayı son zamanlarda adını bayağı duyurmaya başladı. Bu konuda en önemli kısım, güvenirlilik olduğundan dolayı, herhangi zarara uğramamanız veya dolandırılmamanız için bir açıklama gereği duyduk.

Mobil Bozum Nedir?

Mobil teknolojilerin ve internetin gelişmesi ile birlikte alışveriş ve ödeme sistemleri de bu gelişmeye ayak uydurdu. Bir süredir mobil ödeme ve dijital ödeme imkanlarına sahibiz. Genel olarak bir ürün satın almak veya dijital oyunlarda oyun içi hizmet satın alımları yapmak için bu sistemi kullanıyoruz. Acil nakit ihtiyacı olanlar ise mobil bozum yaparak, bakiye ya da faturalarını anlık nakite çevirebiliyorlar.


Mobil Bozum konusu da bu kadar popüler bir durum haline gelince, dolandırıcıların da el attığı bir konu haline geldi. "Mobil Bozum" kelimesi ile ilfgili olarak yüzlerce hatta binlerce şikayet görmeniz mümkün. Dolandırıcılar, hattınıza ya da faturanıza karşılıklı olarak anlaştığınız miktarı yansıttıktan sonra, size ödemenizi yapmadan ortadan kayboluyor. Peki bütün bunlar bu kadar basit ve kolay mı? Aslına bakarsanız, evet. Güvenilir Mobil Bozum siteleri ile çalışmazsanız, sonuç büyük ihtimalle bu oluyor.


Yukarıda yazdıklarımızdan anlayacağınız üzere mobil bozum işlemi güvene ve işlemi yapacağınız sitenin insafına bağlı gerçekleşiyor. Bu yüzden işleminizi yapmadan önce çalışacağınız kişi ya da siteyi dikkatli seçmeniz, yorumlara ve referanslarına bakmanız gerekiyor. Şimdi mobil bozum işlemlerini nasıl gerçekleştireceğimiz konusu akkında bilgilere gelelim:


Mobil Bozum Nasıl Yapılır?


Mobil Bozum Nasıl Yapılır?

Öncelikle telefon hattınızın mobil ödeme için açık olması gerekiyor. Sonrasında operatörünüzün size tanımlamış olduğu mobil ödeme limiti oranında, size ödeme yapacak olan sitenin komisyonuyla birlikte mobil faturanızın bakiyesini nakite çevirebilirsiniz. Şayet faturalı değilseniz, direk olarak hattınızda bulunan TL bakiyesini de nakite çevirmeniz mümkün. Ayrıca Steam cüzdan kodlarınızı ve Razer Gold pinlerinizi de nakite çevirebilirsiniz.


Ortalama Mobil Bozum oranlarını merak edecek olursanız, hangi siteden bozduracağınıza göre değişmekle birlikte yaklaşık %40 ile %60 arasında değişmektedir. Örneğin %60 bozum oranına: 100 TL mobil ödemeniz 60 TL. nakite çevirilir. Bu sayede 60 TL anlık nakde sahip olursunuz ve faturanızın kesim tarihinde faturanıza 100 TL ödeme yansır.


Mobil Bozum Limitleri

Telefon hattınız mobil ödemeye açıksa Mobil Bozum işlemlerine geçmeden önce geriye bir detay daha kalıyor. O da hattınızın mobil ödeme limiti. Telefon operatörleri genel olarak mobil ödeme limitinizi 50 ila 600 TL. arasında tutuyor. Mobil ödeme limiti, telefon faturanızı düzenli olarak ödemenize ve mobil operatörünüze bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor.

Mobil Bozum Limitleri

Mobil ödeme limitinizi öğrenmek için:


Operatörünüz Turkcell ise; “MOBILODEME LIMIT” yazıp 2222’ye mesaj atarak mobil ödeme limitinizi anında öğrenebilirsiniz.


Hattınız Vodafone ise; bir seferde yapabileceğiniz maksimum mobil ödeme limitiniz 150 ila 350 TL. arasındadır. Aylık belirlenen limitinizse 350 ila 1250 TL arasında değişmektedir.


Operatörünüz Türk Telekom ise; faturalı aylık limit 400 TL, faturasız kullanıyorsanız aylık limit 600 TL.'dir. Bir seferde yapabileceğiniz maksimum mobil ödeme limitiniz ise 300 TL’dir. Şayet mobil hattınız yeni ise ilk 4 ay süresince limitiniz 70 TL ile sınırlı olacaktır.


Mobil ödeme limiti ve buna bağlı olarak yapabileceğiniz Mobil Bozum işlemleri, operatörünüze ve telefon faturanızı düzenli ödemenize bağlı olarak daha az ya da fazla olabilir. Mobil Ödeme limitleri ile ilgili detayları bilgileri, güncel olarak telefon operatörünüzün müşteri hizmetlerine bağlanarak öğrenebilirsiniz.

60 görüntüleme2 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Mobil Ödeme

bottom of page